Umelecké súťaže

Kolorit slovenského ornamentu

Aj keď sa zdá, že sa  folklór  „nenosí“, nie je to celkom tak. Vo štvrtok 3, mája 2018 v súkromnom etnografickom múzeu HUMNO sa stretli víťazi ôsmeho ročníka súťaže Kolorit slovenského ornamentu. Z viac ako 500 prác a takého istého počtu účastníkov si žiaci  našej školy počínali viac ako dobre. Ocenenia získali Tamara Kollárová  z 8.A (4. miesto); Natália Tomášová z 4.B ( 3. miesto), Karin Kollárová zo 4. B (2. miesto) a Tomáš Šulek zo 4. B triedy získal cenu Domu Matice slovenskej. Účastníci si prezreli aktuálnu výstavu tradičných remesiel, bývania, odevnej kultúry.  Celý kultúrny program – a to  hrdosťou píšem – zastrešili svojimi piesňami Amélia Kavoňová z 3. A Miška Tóthová z 8.A. Krásne kroje v ktorých vystúpili im mnohí závideli.

Umelecké súťaže / Kolorit slovenského ornamentu

Zoznam súťaží