Machuľa

18. novembra 2015 sa v priestoroch kasárni Kulturpark konala vernisáž 1. ročníka prehliadky výtvarnej tvorby detí a mládeže mesta Košice, pod názvom MACHUĽA. Prezentovať výtvarné práce detí, konfrontovať nápady a získať novú inšpiráciu sa zapáčilo aj nám.  Bez váhania sme preto do Machule prihlásili práce našich žiakov. Fantastická myšlienka, ktorá sa zrodila u pani učiteľky Mgr. Zuzany Uhrinovej Hegesyovej (ZUŠ Irkutská) sa stala v tento podvečer realitou. V nádherných priestoroch, v ktorých sa výstava koná, boli obdivované aj práce našich Drabkáčov. A že sa nezabudlo ani na učiteľov, nás príjemne prekvapilo tiež :) Naši pedagógovia – pani učiteľka Mgr. Jana Nováková a pán učiteľ PaedDr. Ján Gáll získali ocenenie za prínos výtvarnej tvorby v Košiciach. Pani učiteľke bola udelená cena za realizáciu prác, ktoré pod jej vedením vytvorili Anička Plšková a Erika Vargová z IX.A triedy. Pán učiteľ získal ocenenie za kolekciu prác pod názvom Rozprávky na prestávky. Ocenenie odovzdala pánovi učiteľovi akad. mal. Mária Spoločníková a akad. mal. Viera Feďkovičová. Obom našim oceneným gratulujeme a prajeme im veľa inšpirácie do ďalšej tvorby s deťmi :)

Výstavu si môžete pozrieť do 29. 11. 2015 v galérii Alfa v Kasárňach Kulturpark.

Novinky & fotogaléria / Machuľa