Ahoj, Rusko!

S desaťčlennou delegáciou zo Slovenska som sa v dňoch 13 – 19.08.2017 zúčastnil zájazdu do Moskvy v rámci projektu Zdravstvuj, Rossia. Krúžky Ruské slovo a Družba na ZŠ Drábova 3, sme zastupovali s mojou spolužiačkou Katkou Janoškovou. Moskva je krásne a obrovské mesto. Strávil som tam len týždeň, ale aj za tu krátku dobu som si stihol poprezerať pamiatky, chrámy, námestia a zaujímavú rozvinutú sieť metra. Boli sme v Chráme Krista Spasiteľa, Tretiakovskej Galérii, na Červenom námestí a tiež v Kremli. Musím povedať že najviac ma zaujalo múzeum a tiež nahrávacie štúdio MosFilm. Nahrávali sa tam predovšetkým vojnové filmy 20. storočia. Páčila sa mi tiež ruská architektúra ktorá je charakteristická svojimi zlatými vežami. Stretol som sa tam s rovesníkmi z rôznych krajín: Kuby, Nemecka, Anglicka, Ukrajiny. Dokopy nás bolo 340 žiakov a všetci sme hovorili po rusky. Spoznal som kultúru a tradície rôznych národov ktoré nám predviedli ich členovia. My sme prezentovali naše Slovensko. Veľmi sa mi v Moskve páčilo a prial by som si tam ísť znovu. Ďakujem pekne Mgr. Natália Dostovalová, CSc. za možnosť sa zúčastniť v tomto medzinárodnom projekte.

Marek Parnai

Novinky & fotogaléria / Ahoj, Rusko!