Moja najobľúbenejšia

Triedy 5.A a 7.A sa  v posledné marcové dni premenili na mini knižnice plné najobľúbenejších kníh. Úlohou žiakov bolo pred triedou odprezentovať svoju najobľúbenejšiu knihu tak, aby po nej siahli aj ostatní spolužiaci. Našli sa takí, kt. svoju obľúbenú knihu čítali už viackrát, ale aj takí , kt. ju stihli prečítať v marci a zaujala ich natoľko, že sa dostala na prvé miesto v ich osobnom rebríčku. Potešujúcim zistením je, že naši piataci skutočne čítajú! Žánrovo bola škála prečítaných kníh veľmi pestrá. Od, dnes už hovoríme o klasike, jednotlivých častí Harryho Pottera, detektívky Detektív Kostlivec, cez Zakliate jedenáste narodeniny a Časodejov sme sa preniesli aj ku klasike- Čenkovej deti, či westernovej próze od Karla Maya- Winnetou. Siedmaci jednoznačne odporúčajú edíciu kníh Klub záhad. Osloví všetkých, kt. túžia po dobrodružstve a vyriešení  záhady. Ak vás neoslovila detektívna literatúra, vyskúšajte: Denník odvážneho bojka, Prázdniny v Londýne, Denis a jeho sestry, Malý novinár, Miles & Miles, či ešte nepreložený román Forever  1973.

Novinky & fotogaléria / Moja najobľúbenejšia