LETART

Dňa 19.11.2015 sa Drabkáči 2.stupňa zúčastnili predstavenia „Trinásta komnata“, ktorá je ďalším pokračovaním úspešnej série protidrogových multimediálnych výchovných koncertov.

Svet drog v programe je prirovnávaný ku trinástej komnate, do ktorej túži zo zvedavosti nazrieť pravdepodobne každý mladý človek. Napriek tomu, že nás na ňu upozorňujú a vystríhajú pred jej nástrahami, pokiaľ neucítime jej zlo na vlastnej koži neveríme, že je v nej až taký chlad a tma. V tejto „čiernej diere“ môže zlo nebadane udierať, podrážať a mlátiť, no my netušíme odkiaľ údery prichádzajú.

Každý z nás má ale v živote možnosť vybrať si tie správne vysvietené dvere, kde nikto nevymontoval žiarovky, aby sme oslepli a nevypol kúrenie, aby sme stuhli a padli.

V programe má 12 šťastných, správnych dverí svoje pomenovanie: priateľstvo, láska, rodina, sebaúcta, šport, umenie, príroda, humor, cestovanie, vzdelanie, humanita, česť a spravodlivosť. Kto otvorí tieto dvere a vkročí dnu správnou nohou, nemá chuť a ani potrebu nazerať do zakázanej, trinástej komnaty. Počas koncertu sme nazreli aj do jej útrob a prostredníctvom príbehov zo života nám bolo poukázané na neskutočné prázdno, ktoré v nej vládne.

Takže si myslím, že MY sme si vybrali! :)

Mgr. Vierka Macková