Valentínsky deň

Žiaci 5. – 9. ročníka sa 12.februára tvorivo vybláznili počas Valentínskeho dňa. Ale poďme pekne po poriadku. Najprv čakal štvorčlenné družstvá ťažký preťažký valentínsky kvíz. Tento rok  boli výsledky lepšie ako minule, aj keď dať dokopy bohatiera Ivana s princeznou Arabelou bol dosť odvážny ťah, škoda, že za nula bodov. Medzitým sa roznášala valentínska pošta a odkazov bolo veľmi veľa. Úderom deviatej hodiny začala „Klobúkománia“. Že neviete, čo to je? Keďže sa organizátorka dňa riadi heslom „Tvorivosť nadovšetko“, je jasné, že sa tvorili klobúky. O tých je ťažko hovoriť, radšej si ich pozrite na fotkách. Aj porota, teda pani riaditeľka, pani zástupkyňa a p. uč. Nováková, sa potrápila, pretože cenu by si zaslúžil každý klobúk. Nakoniec vybrali šesť najoriginálnejších, lebo najkrajšie boli všetky. A to už na nás čakali odmeny a tombola plná tajomstiev. Veď kto by nechcel vyhrať tajomstvo večnej mladosti, matematické, či botanické tajomstvo, tajomstvo zdravej výživy alebo tajomstvo času. Alebo radšej +2 body do najbližšieho testu z angličtiny? To bola veru žiadaná cena. Ale vyhrať nemohli všetci, tak sa nám ostatným ušla aspoň sladká odmena.

Jana Nováková

Novinky & fotogaléria / Valentínsky deň