Rakúske Vianoce

Aj tento rok sa žiaci - nemčinári zo VI.a IX. ročníka vybrali do Rakúskej knižnice na prezentáciu, aby si porovnali slovenské a nemecké vianočné zvyky a obyčaje. Wien, Viedeň Víden, Bécs čarokrásne mesto-metropola neďaleko Bratislavy otvára pomyselnú bránu vianočných trhov ako jedno z prvých a aj najstarších v Európe. A je ich tu hneď niekoľko s typickými dobrotami, rôznymi ručne zhotovenými výrobkami a žiarivým svetlom. Viete, že pyramídy nenájdeme iba v Egypte? V predvianočnom čase sa nimi pýšia viaceré nemecké mestá, jednu z najvyšších má v centre Hannover. Niekoľko poschodová, zväčša drevená, predstavuje výjavy zo života ľudu, je ozdobená typickými sviečkami a dosahuje výšku okolo 18 m. Aké by to boli Vianoce bez chutného jedla a koláčov? Iný kraj,iný mrav...nie všade je to ryba a zemiakový šalát. Ku koncu našej návštevy sme si spolu zaspievali aj Tichú noc, ktorá prvýkrát odznela pod rakúskymi Alpami.

Novinky & fotogaléria / Rakúske Vianoce